Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Niepołomice Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Niepołomice

ty decydujesz

1.Kampania społecznia "ty decydujesz"

Czcionka:

w każdej chwili ty decydujesz

 

 

 

 

„ty decydujesz”

- to hasło przewodnie kampanii społecznej, mającej na celu ograniczanie występowania zjawiska przemocy oraz problemu alkoholowego w rodzinie. Cel ten organizatorzy chcą osiągnąć poprzez skierowanie uwagi odbiorców na kwestie podejmowania odpowiedzialności za swoje wybory, konsekwencje własnych decyzji oraz możliwość dokonywania zmian
w każdym momencie swojego życia.

W październiku mieszkańcy gminy Niepołomice mogą spotkać się z billboardami, plakatami oraz ulotkami kampanii. Z początkiem miesiąca widoczne były biało czarne plakaty z napisem „W KAŻDEJ CHWILI … ty decydujesz” oraz „ZA KAŻDYM RAZEM … ty decydujesz”. Ponieważ przekaz nie był do końca jasny, zwracał na siebie uwagę i budził zaciekawienie.

Po kilku dniach zastąpiły je plakaty, na których widać mężczyznę trzymającego w jednej ręce pasek, w drugiej piłkę, a na drugim planie za ręką z paskiem widać kulące się w kącie dziecko, natomiast za ręką trzymającą piłkę widoczne jest bawiące się dziecko. W drugiej wersji plakatu mężczyzna trzyma w jednej ręce butelkę alkoholu,
za którą w tle widać kobietę pakującą ubrania i skulone przy walizce dziecko. W drugiej ręce mężczyzna trzyma kwiaty, a w tle możemy dostrzec uśmiechniętą kobietę i dziecko. Oba plakaty są opatrzone zwrotem „ty decydujesz”. Tekst oraz forma graficzna kampanii czytelnie ukazuje możliwe scenariusze życia, które są uzależnione od osobistych decyzji.

Ulotki kampanii jakie jakie docierają do mieszkańców gminy przygotowane zostały w taki sposób, by można było symbolicznym gestem, poprzez oderwanie jednej z części, dokonać własnego wyboru (mamy nadzieję, że pozytywnego). Na ulotkach znajdują się również informacje o miejscach w naszej gminie, gdzie można uzyskać wsparcie w sytuacji zetknięcia się z problemem uzależnienia bądź przemocy w rodzinie. Czytelnik będzie mógł dowiedzieć się z nich, jakie są formy przemocy oraz symptomy uzależnienia, a także będzie mógł wybrać te zasady i wartości, którymi chce się kierować w procesie budowania własnej szczęśliwej rodziny.

Organizatorem Kampanii jest Urząd Miasta i Gminy Niepołomice, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznejw Niepołomicachoraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice objął kampanię patronatem honorowym, a medialnie wspierają ją Gazeta Niepołomicka, Dziennik Polski, Panorama Wielicka oraz portal pomocy psychologicznej online Plasterek.pl.

 

Dariusz Siatka

Koordynator ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

MGOPS Niepołomice

ty decydujesz

Utworzono dnia 16.10.2014, 09:02

Plakaty kampani społecznej "ty decydujesz"