Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Niepołomice Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Niepołomice

ty decydujesz

Informacja o dofinansowaniach z PFRON

Utworzono dnia 21.11.2019
Czcionka:

INFORMACJA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce informuje, że w dalszym ciągu przyjmowane są wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON dla osób niepełnosprawnych na następujące zadania:

● dofinansowanie zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze między innymi takie jak: aparaty słuchowe, środki pomocnicze (pieluchomajtki, cewniki),  wózki inwalidzkie.

Jak uzyskać refundację przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych?

 

  • Po pierwsze należy udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalisty, który wystawi zlecenie na zaopatrzenie w odpowiedni przedmiot.
  • Otrzymane zlecenie musi zostać potwierdzone do refundacji przez Oddział Wojewódzki NFZ, właściwy ze względu na miejsce zamieszkania zgłoszone do ZUS.
  • Następnie mając potwierdzone do refundacji zlecenie, należy z nim udać się po zakup przedmiotu do wybranego punktu sprzedaży, który podpisał  umowę z NFZ                    o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej – zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne. Może to być np. sklep medyczny lub apteka
  • Po dokonaniu zakupu refundowanego wyrobu medycznego osoba odbierająca wyrób medyczny potwierdza podpisem odbiór właściwego zaopatrzenia.
  • jeżeli osoba ubezpieczona posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne może ubiegać się o dofinansowanie udziału własnego ze środków PFRON.
  • W tym celu należy złożyć wniosek o dofinansowanie ze środków PFRON w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce przy ul. Sienkiewicza 13.

 

● dofinansowanie zaopatrzenia w  sprzęt rehabilitacyjny taki jak: rowerki stacjonarne, orbitreki, bieżnie.

● dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych, technicznych i w komunikowaniu się.

ZASADY I PROCEDURY UZYSKANIA POSZCZEGÓLNYCH DOFINANSOWAŃ ORAZ WNIOSKI DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE INTERNETOWEJ: www.pcpr-wieliczka.pl

 

W ramach prowadzonych zadań osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się również o dofinansowanie do zakupu, schodołazów, podnośników wannowych, krzesełek schodowych, łóżek rehabilitacyjnych, komputerów i programów logopedycznych. 

Szczegółowe informacje dotyczące warunków, jakie należy spełnić aby otrzymać dofinansowanie do wybranego sprzętu oraz wysokości dofinansowania można uzyskać w siedzibie PCPR ul. Sienkiewicza 13, Wieliczka, pokój nr 3 lub pod nr telefonu 12 288 34 80.

Wnioski na ww. zadania dostępne są na stronie internetowej i w siedzibie PCPR.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 798

W poprzednim tygodniu: 856

W tym miesiącu: 1850

W poprzednim miesiącu: 3734

Wszystkich: 192027